Antipasta
E verdha e vezës confit, kos, brokoli dhe tartufi zi 940
Kallamarë tempura, krem bizele dhe mente 1150
Tartar peshku ton me molle jeshile, frut pasioni dhe pluhur majdanozi 1100
Karpacio levreku me finok dhe xhel portokalli 1800
Zog fshati, mousse me patate dhe perime te thata 1100
Peshku merluc i gatuar ne avull, krem preshi dhe shafran 1150
Foie gras me fik të karamelizuar, reduksion vere Porto dhe pan brioch 2400
Albese karpacio vici me ruccola të egër, domate të thata dhe krem djath dhie 1200
Mish lepuri me kremin e patateve të ëmbla dhe bukë e thërmuar me domate 1050
Pasta
Supa e ditës 700
Tagliolini të bëra nga ne me tartuf të freskët, gjalp dhe parmixhan të vjetëruar 30 muajsh 1800
Rissoto me mish qingji te thekruar, shafran dhe nenexhik 1300
Spaghetti “Verrigni” krem brokoli, merluc dhe trumez 1300
Mezze maniche “Verrigni” me ragu vendi bolognese, karafil dhe parmezan të stazhonuar 30 muaj 750
Tortelli me mish vici, leng karrote te vaket dhe patate te tiganisura 900
Linguine “Verrigni” me oktapod, karkalec dhe spec të pjekur 1150
Ravioli i mbushur me spinaq dhe rikota, gjalp, sherebel dhe gjendra te thekruar 1000
Mish, Peshk
Tartar vici, fruta te thata, sallate frizze dhe vere brule 1800
Kofshë rose e thekerruar, pure rrënjë selinoje dhe molle e karamelizuar 1600
Gjëndrra vici të thekruara , patate me bizele dhe salcë paprika 1300
Kondra fileto vendi me bathë, patate të tiganisura dhe tartuf të freskët të stinës 2200
Mish vici wok laker e bardhe, spinaq dhe krem fresh 1800
Peshku ton i thekruar, argjinare, quinoa dhe majoneze me limon 1500
Levrek i thekruar me patate te reja dhe speca gogozhare 3300
Peshku dental me brokoli dhe salce barley 4000
Perime, djathëra dhe sallamra
Perzgjedhje djathrash Shqipëtarë me recel të ndryshëm 1350
Perzgjedhje djathrash Internacionale me recel të ndryshëm 1800
Sallatë e përzier, vezë thëllëze dhe djath Parmesan 500
Perime të zgarës me djath të freskët 500
Proshutë krudo Parma 2100
Shoqëruese të stinës 400
Dessert
KATROR
(Parfe me vishnje, dardhe, therime biskote me susam te zi dhe xhelatine trumezeje)
CIOCORI’
(Floke orizi, muse me lajthi,frut pasioni dhe salce kafeje)
PASION
(Biskot me lajthi, mus fistiku, sfungjer kakao me piper dhe sorbeto mango)
CASSIS
Biskota e çajit të gjelbër, krem me rrush të thatë bavarez, qumësht dhie dhe xhel me mjaltë
TORTINO DAL CUORE MORBIDO
(Souffle me çokollatë Valrhona dhe akullore me vanilje)
VIAGGIO AL ORIENTE
(Akullore me xhinxher, biskote Bathe Tonka, çokollatë bionde me erëza)
TARTE TATIN
Molle te karamelizuara, biskote me fara pishe dhe akullore me kalvados
VJESHTE
(Krem çokollatë me lajthi, rrush me erë dhe therrime kakao)
Cmimi për cdo ëmbelsirë është 800 Lekë